Park Technologiczny SA

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
  • Park Technologiczny SA
  • Park Technologiczny SA
  • Park Technologiczny SA
  • Park Technologiczny SA
  • Park Technologiczny SA
Strona główna Zanim ktoś włamie się do komputera - Szkolenia

Zanim ktoś włamie się do komputera - Szkolenia

Specjaliści w Parku Technologicznym w Koszalinie przeprowadzą szkolenie na temat bezpieczeństwa IT. Za darmo. Zgłaszać można się do 8 listopada.

Wciąż słyszymy medialne doniesienia o wyciekach komputerowych z firm i instytucji państwowych. Prowadzone są śledztwa i kontrole, poszukiwane przyczyny. Niestety, najczęściej po fakcie. Choć o bezpieczeństwie IT mówi się dużo, to myślenie o nim zanim się coś wydarzy, jest już rzadsze.
– Istniejące w firmach zabezpieczenia często nie zapewniają właściwej ochrony. Brak wiedzy jest z kolei powodem nieuzasadnionych wydatków na zabezpieczenia techniczne.Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze czynnik ludzki – mówi Maciej Kaczyński, prezes BTC, szczecińskiej spółki zajmującej się kwestiami bezpieczeństwa IT. - Wyniesienie z firmy komputera czy pendrive’a, jest w zasadzie codziennością i często nie zastanawiamy się, co na takim sprzęcie mamy. Podobnie z wysyłaniem plików mailem lub do chmury. Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują ludzi, pracowników firm w celu wykradzenia danych. Liczby wyglądają niepokojąco. Z danych wynika, że 31% polskich firm zanotowało incydenty związane z ujawnieniem lub modyfikacją danych.
W 33% przełożyły się na straty finansowe, utratę klientów lub spór sądowy. Często wskazywaną konsekwencją cyberataku była utrata reputacji – problem taki dotknął 16% polskich firm. Jak wynika z raportu Polskiego Towarzystwa Informatycznego, jeszcze gorzej sytuacja wygląda w samorządach. Firma BTC, w partnerstwie z Intelem oraz Microsoftem, organizuje projekt BTC Roadshow 2016 „ITM Vantage Point”. To cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów z zarządzania i bezpieczeństwa zasobów informatycznych. Odbędą się w 11 miastach Polski, m.in. w Koszalinie i Szczecinie.
– Mamy nadzieję, że naszą inicjatywą uruchomimy poważniejsze myślenie o bezpieczeństwie IT, a także pokażemy, że to nie jest taki duży wysiłek dla organizacji. Dlatego uczestnicy będą mogli wypróbować przez rok nasze profesjonalne narzędzia, żeby samemu przekonać się o tym – podsumowuje Maciej Kaczyński. Szkolenie odbędzie się 9 listopada o godz. 9 w koszalińskim Parku Technologicznym SA przy ul. Partyzantów (zgłoszenia pod nr tel. 094 3167910). - Zanim ktoś włamie się nam do komputera, warto posłuchać specjalistów – zachęca Przemysław Stefanowski, prezes Parku Technologicznego w Koszalinie.

 

Akcjonariusze PT: Politechnika Koszalińska, Gmina Miasto Koszalin